info@liukuovitukku.fi
09-547 2744
16 mm vahvuista melamiinipinnoitteista kalustelevyä
Paksu ABS-reunanauha takaa kestävän ja näyttävän viimeistelyn
Markkinoiden laajin värivalikoima
M1-päästöluokitus (paras), ei saastuta sisäilmaa.
Levyt valmistetaan EU:ssa
Tilasin liukuovet eteiseen, olemassa olevan kaapin ovien tilalle. Muutaman kerran mittailun jälkeen kirjailin tiedot nettisivuilla ja lopputulos oli mainio ja kaikki sopi erinomaisesti. Vinkkinä se, että korkeuden mitoituksessa on hieman pelivaraa kun ovia pystyy hieman säätämään korkeussuunnassa. Tilasin myös päätylevyn toiseen päähän ja tässäkin mitoitus osui kohdalleen.
Mukana tuli ruuvit mutta käytin omia pidempiä ruuveja yläkiskojen asennuksessa. Alakiskot tulivat kaksipuoleisella teipillä valmiiksi mikä oli mahtava juttu. Laattalattia missä lattialämpö, joten reikien porailu ei ollut vaihtoehto.
Asianmukainen toimitus. Minulle soitettiin muutama päivä ennen toimitusta ja lisäksi sovittiin, että kuljettaja soittaa vielä noin puoli tuntia ennen toimitusta, jotta kerkeän vastaanottamaan toimituksen.
Nyt suunnittelemaan seuraavien vaatekaappien liukuovia!
Miikka, KANGASALA
info / neuvonta klo 10-20 p. 09-547 2744
© Liukuovitukku.fi 2006 - 2023
Liukuovia ja kaapistoja,
sekä tyytyväisiä asiakkaita
32 vuoden kokemuksella
info@liukuovitukku.fi
09-547 2744